Tygodnik Milicki

Blisko Ciebie, blisko Twoich spraw

Wielki sukces małych szachistów

Email Drukuj PDF
szachisci

Wielki sukces odnieśli uczniowie z Zespołu Szkół i Przedszkola w Krośnicach. W sobotę 17 grudnia dzieci pojechały do Leszna, gdzie wzięły udział w otwartym turnieju szachowym. W zawodach tych mogły wystąpić dzieci z całej Polski.
Nasi najmłodsi zawodnicy wystąpili w kategorii do lat 7. Aleksandra Biała i Mikołaj Nawrot zagrali w systemie szwajcarskim na dystansie 6 rund po 30 minut dla zawodnika.
W turnieju uczestniczyło 68 dzieci do lat 7, a jego zwycięzcą okazał się krośniczanin Mikołaj Nawrot z ZSiP. Na II miejscu uplasował się Szymon Klaska z Kalisza, a na trzecim Piotr Kuśnierz z Wrocławia. W tej samej kategorii wiekowej, lecz w rywalizacji dziewcząt srebro zdobyła Aleksandra Biała. Uczennica ZSiP w Krośnicach ulegała jedynie mistrzyni Europy Weronice Wawrzyniak z Kalisza. Również bardzo dobre, bo 5. miejsce w kategorii juniorek zajęła uczennica gimnazjum w Krośnicach Natalia Szymczyk.
Sukcesy uczniów z Krośnic są zasługą systematycznego udziału w zajęciach koła szachowego Szach Mat, które prowadzi Małgorzata Nowak. Jej podopieczni pragną podziękować wójtowi gminy Krośnice Mirosławowi Drobinie oraz dyrekcji i pracownikom Zakładu Usług Komunalnych w Krośnicach za współpracę i umożliwienie wyjazdu na turniej do Leszna.

Foto.: Małgorzata Nowak z podopiecznymi: Aleksandrą Białą i Mikołajem Nawrotem.

Dodaj swój komentarz

Imię:
Twój email:
Temat:
Komentarz: